Kristijan Dubravac najbolji ribič turnira povodom Vinkovačkih jeseni

11. rujna 2022.

Vinkovačke jeseni uz kulturna i razna popratna događanja u vidu koncerata nudi i sportske događaje koji daju svoj obol manifestaciji koja se odvija 57. puta.

Osim nogometa i rukometa čija prvenstva su na samim počecima posjetitelji, ali i lokalni ljudi, mogu pogledati i Maraton lađa te natjecanje u ribolovu koje ima dugu tradiciju održavanja. Turnir je ove godine okupio 18 ekipa i 72 ribolovca koji su pokazali svoje znanje i vještine.

Ribolovci su bili raspoređeni po sektorima, a zatim se prema njima određivao generalni plasman, ali i ekipni pobjednici. Ukupno prvo mjesto osvojio je Kristijan Dubravac iz Športsko ribolovnog društva Sava Županja čiji je ulov bio težak 7,38 kilograma, a kao prvi pratitelj završio je Davor Marošević iz ŠRD Priroda Vinkovci (5,53 kilograma), dok je 3. mjesto osvojio Mladen Dogan iz Save (4,58 kilograma). Ekipni naslov prvaka ovog ribolovnog natjecanja osvojila je županjska Sava, dok je 2. mjesto zauzela ekipa Priroda Vinkovci I.

Broncu je osvojio ŠRD Karas Rokovci–Andrijaševci. Svi sudionici nakon završetka turnira su nastavili druženje u prostorijama Lovačkog društva Sloga Vinkovci.